Feed on
Posts
Comments

V tomto kole se našim týmům moc nedařilo. C v domácím prostředí nestačilo na předposlední tým průběžné tabulky, který navíc k zápasu přijel jen ve čtyřech. D si z Lysé odváží též prohru. Jen E s malým ziskem.

Šachklub města Dobrovice C – DK Emmy Neratovice 2 – 3

1. Suchý František 1726 – Formánek Jan 1694 0 – 1
2. Jech Miloš 1684 – Verner Jan 1500 0 – 1
3. Novotný Petr 1677 – Veselý Jiří 1406 1 – 0
4. Fiedler Karel 1583 – Vojta Jakub 1381 1 – 0 kontumace
5. Šulc František 1546 – Dirčenkov Roman 0 – 1

Naši hosté z Neratovic dorazili k zápasu jen ve čtyřech a sportovně chtěli nechat neobsazenou 5. desku. My jsme chtěli nechat hrát nestora našeho klubu, 90ti letého Františka Šulce a tak jsme je požádali o přeskupení soupisky. Chlapci nám ochotně vyhověli, třebaže to pro ně znamenalo 3 x černé a jenom jednou bílé. No a pak nás už mleli.
1. šachovnice František. Po oběti kvality za 2 piky jde do koncovky, která byla jasně vyhraná. Ovšem, nechal si na posledních 10 tahů 56 sekund, takže, ne že ztratí dámu, ale ještě k tomu spadne.
2. šachovnice Miloš. V koncovce měl dvojku střelců. Ale partii rozhodl vzdálený volný pěšec neratovického hráče.
3. šachovnice Petr. Tak to byl z mé strany jeden patah za druhým. A když už jsem byl poražen na sto způsobů, začal můj sok hrát na krásu, přehlédl figuru a v afektu ze svého zklamání zbytečně brzo vzdal. Já jsem hrál neuvěřitelně slabě a výhru jsem si nezasloužil.
4. šachovnice Karel výhra bez boje.

p2180002.jpg

5. šachovnice František Šulc (20.11.1916), pan Šulc je stále pln energie, ale už to není to co dříve, však věk se nedá zastavit. A tak v průběhu partie ztrácí 2 piky a posléze i partii.

Jeden z dalších „exceletních“ výkonů našeho týmu.

Petr Novotný

————————————————————————————–

Joly Lysá n. L. E – ŠK města Dobrovice D 3 – 2

1. Čermák František – Chmelík Ladislav 1579 1 – 0
2. Musil Stanislav 1484 – Hanzlík Jiří 1404 1/2
3. Lach Vladimír – Redek František 1426 1/2
4. Špitálský Vít – Holub Antonín 1361 1 – 0
5. Postupová Martina – Niko Viliam 0 – 1

Do Lysé jsme jeli s cílem vyhrát a kdybych býval dodržel svůj slib, že dnes vyhraji, tak se to mohlo povést.
Nejprve remizuje Fanda Redek, ve vyrovnané pozici. Vilda Niko má o figuru více, Tonda Holub zase ve věžovce o 2 pěchy méně a Jirka drží remízu. Takže je jasné, že se bude rozhodovat na mojí desce. Bohužel jsem si postavil dost nešťastně střelce a pod tlakem a po sérii mizerných tahů jsem prohrál. Další špatný výkon v soutěži jsem musel jít rozdejchat na vzduch a když jsem se vrátil, tak už bylo dohráno. Vilda vyhrál, Jirka remizoval, Tonda prohrál – celkem 2 – 3 prohra. Dobrý výkon předvedli Vilda Niko i Jirka Hanzlík, oba jsou oporami déčka, já a Tonda budeme muset přidat, Fanda Redek si uhrál solidní remízu.

Láda Chmelík

————————————————————————————-

Sokol Emerge Mladá Boleslav D – Šachklub města Dobrovice E 2,5 – 2,5

1. Novák Ivan 1819 – Klobušiak Miroslav 1493 1/2
2. Jirounek Miroslav 1665 – Heřmanský Milan 1471 1-0
3. Herčík Petr 1652 – Karafiát Václav 1458 1 – 0
4. Holka Antonín 1570 – Šoltys Roman 1436 0 – 1
5. Balogh Eugen – Bartoš František 1330 0 – 1

Milanovi se bohužel nepodařilo na tento zápas zajistit účast výborně hrajícího Honzy Masáka.
Soupeře načal velice pěkně Fanda Bartoš, když po několika tahové kombinaci získává nad mladým Baloghem figuru
a po chvilce i celou partii. Záhy bohužel prohrává náš kapitán Milan Heřmanský, ani jsem neviděl jak a rychle bez rozloučení
nespokojen se svým výkonem opouští hrací místnost. Dále přidávám bod já, když celou partii stojím aktivněji, v koncovce získávám pěcha, který mi postačí k zajištění celého bodu. Vedeme 2:1. Hraje se ještě na první a třetí šachovnici, v tu dobu obě pozice vypadají remizově. Bohužel Vašek Karafiát pustí po chvilce soupeře do týla na 7. řadu nejenom věží, ale i dámou a je rozhodnuto.
Srovnáno 2:2. Na jedničce se hraje opět na doraz, do časovky, chvilku stojí lépe Miro, chvilku soupeř, opět nervy drásající partie,
která končí asi zaslouženou remízou pro oba soupeře i celé utkání.

Roman Šoltys

Výsledky s tabulkou a podrobnosti najdete v databázi soutěží družstev ŠSČR.

Leave a Reply